Keramické nože Kyocera

Kyocera je v současné době zdaleka nejznámější firmou, která se zabívá výrobou keramických nožů. Jedná se v tomto oboru o průkopnickou společnost, proto má největší zkušenosti a je tak považována za jednu z nejlepších společností v tomto oboru a jejich výrobky jsou uznávany jako výrobky té nejvyšší kvality. Tato společnost se však neproslavila pouze výrobou nožů, ba právě naopak.

Společnost Kyocera byla založena v roce 1959 jako Kyoto Ceramic, přejmenovala se v roce 1982 na Kyocera.
Kyocera původně vyráběla keramický izolátor známý jako "kelcima" který se používal v televizorech. Společnost se rychle rozvíjela a rozšiřovala svá portfolium keramických produktů pro elektroniku i další oblasti. V 60. letech kdy se začaly rozvíjet polovodiče vyvinula Kyocera keramické polovodiče, které patří mezi její hlavní produkty až do dnes.
Od poloviny 70. let se Kyocera začala zabívat i mnoha dalšími oblasti využití keramických materiálů včetně lékařství, fotovoltaiky, průmyslových řezných nástrojů až po kuličková pera a konečně taky keramické kuchyňské nože.

Kyocera také koupila některé další společnosti a tak jsme se mohli setkat se celou řadou produktů pod zančkou Kyocera jako například první laptopy, později digitální fotoaparáty, cd přehrávače a další elektronikou včetně té průmyslové.

V roce 2009 představila Kyocera speciální telefon s OLEd displejem, který je poháněn kinetickou energií uživatele.

Kyocera své keramické nože poprvé komerčně představila v roce 1984 v Japonsku. Od té doby se jejich nože stávají stále populárnější také díky tomu, že Kyocera neustále pracuje na jejich vývoji a zlepšije nejen jejich materiál, ale také design, díky čemuž urazily keramické nože Kyocera za 26 let své existence dlouhou cestu. I když nože Kyocera nepatří k nejlevnějším, díky jejich kvalitě se jich podařilo prodat už více než 6 milionů po celém světě. Toto číslo však závratně roste v posledních letech, protože keramické nože zažívají skutečný boom. Do roku 2014 by jich už Kyocera měla vyrábět 900 000 ročně!